środa, 9 września 2015

.biegnę...zapisałam w kalendarzu
nie zapomnij umrzeć
by pamiętać
bo zapominam
 żyjąc
pomiędzy
lukami
swej
pamięci
że jest czas  
i na to 
by umrzeć


Biegam . Te poranne zrywy są najpiękniejszymi  chwilami dnia. Jestem ja i mój oddech. Nic więcej. Ani grama myśli.
Przecinam sobą zimno, mgłę, własne słabości. Próbuję zapanować nad oddechem. Wdech,wydech, Spokojnie. Z nosa zaczyna cieknąc. Musiał pokazać, że istnieje. "Hola hola, stary, ty masz całe dnie więc niech poranki należą do ust". Zabawne. I tak, zabawiam się sobą, życiem.

Jeżdżę. Te wyjazdy przed siebie są najpiękniejszymi chwilami dnia. Jestem ja i muzyka. Nic więcej.
Ani grama myśli.
Słowa ładują mózg, a muza niesie. Palce tańczą na kierownicy. Nie trzymam jej kurczowo. Niczego nie chcę trzymać w skurczach.
Nie myślę. Pozwalam sobie wyć. Zabawnie jest. I tak zabawiam się sobą i życiem.

Zasypiam. Wybiegana. Wyjeżdżona. Nie myślę. Żyję życiem bohaterów z książek. Śmieję się.
I tak zabawiam się sobą, i życiem.

Cholernie jest zabawnie.


cytat

Charles Bukowski:


"Nigdy nie byłem samotny. Siedziałem w pokoju - myślałem o samobójstwie. Byłem w dołku. Czułem się fatalnie - gorzej niż kiedykolwiek - ale nigdy nie czułem, że inna osoba mogłaby wejść i wyleczyć to, co mnie gryzie. Albo że ileś tam osób mogłoby to zrobić. Innymi słowy, samotność nigdy nie była moim zmartwieniem, bo zawsze tak bardzo pragnąłem odosobnienia. Za to na przyjęciu albo na stadionie pełnym wiwatujących ludzi, tam mógłbym czuć się samotny. Zacytuję Ibsena: "Najsilniejsi są najbardziej samotni" (…). Znasz typowe reakcje tłumu: "Hej, jest piątkowy wieczór, co chcesz robić? Siedzieć tak tutaj?" No cóż, tak. Bo tam na zewnątrz nic nie ma. To głupota. Głupole spotykają się z głupolami. Niech się ogłupiają sami (…). Żal mi milionów, ale nigdy nie czułem się samotny. Lubię siebie. Jestem najlepszą rozrywką jaką mam. Napijmy się jeszcze wina!"


4 komentarze:

  1. No to u mnie wrecz przeciwnie. Mysli od rana do wieczora, a i osoby bt sie znalazly, ktore moglyby wejsc i wyleczyc co mnie gryzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. https://www.youtube.com/watch?v=yjZZITvtZHI

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem ......wciaż jestem ........:)

    OdpowiedzUsuń