piątek, 15 lutego 2013

Ganesha

Opętani grami. Siedzimy w kuchni przy kawie, przy planszy. Magia czasu, który stanął. Czas wspólny- magiczny po prostu. A do tego walka umysłów.  - Nooo, Starszy, zajmij się swoimi grami! -Młoda nie wytrzymała komentarzy brata, który wciąż ją instruował. Oj, Młoda nie da sobie w kaszę dmuchać. 

No pięknie, dzieciaki grają a ja siedzę w książce. Stare i nowe czasy zderzyły się na kanapie. Technika kontra literatura. Ja wam dam dzieciaki, ale nie teraz. Technika potrzebna, ale bez wyobraźni to tylko zamuła. Więc dzieciaki mus odmulić.
Siedzę i czytam. Wędruję po Bali. Skoro za oknem śnieg tu uciekłam na wyspę. 


 Blondynka na Bali - Beata Pawlikowska

Panowie ofiarowujcie swoim kobietom codziennie świeże kwiaty -ułaskawia bóstwa i demony :)))


Ganesha, słoń ...trąba do góry to szczęście. Hm ...Źródeł słoniowego amuletu można się dopatrywać w hinduizmie. Powszechnie czczone bóstwo o głowie słonia, noszące imię Genesha to syn Sziwy i Paratwati. Hindusi uważają go za boga przynoszącego szczęście i możliwości.


No proszę ....znowu hinduizm. Ech...

A ja mam swoje "tłuściochy". Czy chcę czy nie chcę. Ale już chcę. 
Choć facet to też coś ma z Geneshy.
Trąbka do góry uszczęśliwia.
Dobry facet to bóstwo.
Znowu magia wkracza w życie.

2 komentarze:

 1. Witaj, z tą trąbą to podobno jest nieporozumienie �� Ludziska uważają że z trąbą do góry słoń wygląda radośnie a tym czasem kiedy ma trąbe do góry jeżeli akurat nie bada terenu to należy brać nogi za pas bo wkurzył się i atakuje �� zadowolony spokojny słoń zwiesza trąbe do dołu, ale wtedy wygląda nudniej. Prawdopodobnie dlatego większość figurek ma ja skierowaną do gory, Ganesa też ma trąbę do dołu.
  Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aaaa tego nie wiedziałam :D zawsze mówią,ż e słoń z trąbą do góry to szczęście i Ganesa też tak ma, ale jednak nie ma :D dzięki :D

   Usuń